Ból pod pachą a interpretacja USG piersi

Proszę o intepretację USG, w piersi prawej torbielka o wym. 0,3x02 cm, w piersi lewej: torbiel przybrodawkowo o wym 0,68x0,64cm i druga 0,4x0,25cm. W dole pachowym prawym odczynowe węzły z wnękami tłuszczowymi o wymiarach 1,2x0,6cm, 1,0x0,46cm. W lewym dole pachowym węzeł chłonny o wymiarach 1,2x057cm. BI-RADS 2. W obu piersiach niewielkie tluszczaki. rok temu nie było torbieli, tłuszczaków. BI-RADS1, a tylko powiększone odczynowo węzly o wym. 1,3x0,8 i 1,0x0,5cm. Dodam że czuję ból pod pachą

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! BI-RADS 2 oznacza obecność zmian z pewnością łagodnych, które nie wymagają dalszej diagnostyki. Nie ma zatem powodów do niepokoju.