Co oznacza wynik badania USG piersi u 35-letniej kobiety?

Mam 35 lat i taki wynik badania USG piersi jak zinterpretować w kw. Górnych prawej piersi godz 12 widoczne dwa dobrze ograniczone położone jeden na drugim hypoechogeniczne guzki wym. 4x3mm,5x3mm birads2 w kw lewej piersi godz 12 1 widoczny dobrze ograniczony guzek wym 7x4mmo o nierownomiernie obnizonej Obniżonej echogenicznosc. Riads3, kw. Zew. Pomiedzygodz2-3 widoczny hypoechogeniczne Guzek wym 4x3mm birads2 kw zew. Godz nadpowieziowo hypoechogeniczny guzek tkankowy wym 9x4mm birads2 poszerzony he przewodów w obu piersiach nie uwidoczniono skóra wł prawidlowej grobosci w obu dolać pachowych prawidłowe dl. Do 15 mm węzły chłonne ok nad, podobojczykowe obustronnie bez zmian.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Skala Bi-RADS pozwala na określenie prawdopodobieństwa wystąpienia zmiany złośliwej i pomaga w ustaleniu dalszego działania - kontrola lub dalsza diagnostyka. W Pani wypadku jedna zmiana jest określona jako Bi-RADS 2, druga jako Bi-RADS 3, dlatego konieczna w tym wypadku jest wizyta kontrolna u lekarza onkologa, który określi jakie postępowanie jest dla Pani najwłaściwsze.