Ból podbrzusza i jajników 9 dni po porodzie

Witam, jestem 9 tygodni po porodzie. Do tej pory odczuwam ból w podbrzuszu i od kilku dni jajników. Mówiłam o dolegliwościach lekarzowi na wizycie kontrolnej ale stwierdził, że wszystko jest dobrze, że ma prawo jeszcze jakiś czas poboleć. Miesiączkę już miałam równo miesiąc temu. Ponad to zauważyłam, że mam więcej wydzieliny, jest ona bezbarwna i nie zawsze występuje, nie ma zapachu. Dodam, że po porodzie byłam łyżeczkowana bo niewielka część łożyska nie została wydalona. Czy mam powody do obaw?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli lekarz na wizycie kontrolnej wykluczył nieprawidłowości, to nie ma Pani powodów do niepokoju. Jeśli jednak dolegliwości będą się utrzymywać warto wykonać USG przezpochwowe oraz ponownie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.