Ból prawej strony pleców i uda

Witam. Od przeszło miesiąca boli mnie prawa strona pleców(okolice nerki) i do połowu przednia strona uda. Co dziwne, będąc w pozycji leżącej ból znika, natomiast nasila się w pozycji siedzącej, troszkę mniej boli gdy chodzę. Miałam robione badania w kierunku kamicy nerkowej, jednak te przypuszczenia się nie potwierdziły. Byłam leczona  lekiem przeciwbólowym i zwiotczającym mięśnie, którego nazwy nie pamiętam. Nastąpiła lekka poprawa, ale na krótko. Jaka może być przyczyna tych bólów?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Charakterystyka bólu-lokalizacja, występowanie, okoliczności i pozycje w jakich się nasila i zmniejsza jego intensywność, reakcja na leczenie sugerują ucisk korzeni nerwowych -prawdopodobnie na poziomie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym w wyniku prawdopodobnie zmian zwyrodnieniowych-jako przyczynę dolegliwości. Warto udać się do neurologa bądź neurochirurga- prawdopodobnie wskazane będzie wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa.
Pozdrawiam