Ból ran po rekonstrukcji ACL

Dzień dobry. Jestem tydzień po rekonstrukcji ACL, mój problem jest taki że odczuwam dość duży ból w miejscach ran i w środku kolana gdy np przejdę sie te parę kroków do łazienki, później gdy sie położe chwile poboli i przestaje do następnego postawienia paru kroków. Mam tak od 3 dni. Nie wiem czy to normalne po takim zabiegu, czy coś jest nie tak? Proszę o pomoc.

Dzień dobry,

Ból po rekonstrukcji ACL jest czymś normalnym. Ważne aby już od pierwszych dni rozpocząć fizjoterapię, która pomoże powrócić do pełnej sprawności stawu kolanowego. Mam na myśli przede wszystkim: ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty, drenaże limfatyczne, schładzanie stawu w celu zmniejszenia obrzęku, bólu i stanu zapalnego oraz elewacje kończyny. Może Pani skorzystać z zabiegów fizykalnych: laser, krioterapia. Gdyby jednak ból wciąż Panią niepokoił proszę skontaktować się z lekarzem, który przeprowadzał zabieg.

Pozdrawiam serdecznie.

Nie znam przebiegu ani efektu końcowego operacji!-nie mogę więc wypowiedzieć się autorytatywnie!!! Myślę,że operator dał konkretne wskazówki co do możliwej przyszłości! - jeśli nie dał - proszę zwrócić się do niego!!! zż