Ból serca a brak magnezu w organizmie

Witam, od jakiś dwóch tyg. pobolewa mnie serce. Przewaznie bardziej od prawej strony, ale czasami od lewej strony serca. Bol ten pojawia sie kilka razy dziennie i po kilku minutach ustepuje. Oprócz tego czasem serce jakby na ulamek sekundy przestaje bic i zaczyna walic jakby 2 razy szybciej. Mam pytanie czy moze to byc przyczyna braku magnezu i potasu, czy moga to byc moze jakies nerwobole? Co powinnam zrobic?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w pierwszej kolejności należy skontaktować się z lekarzem i wykonać podstawowe badania, w tym EKG i badania poziomu elektrolitów we krwi. Dopiero na tej podstawie można rozpoznać przyczynę i rozpocząć leczenie.