Ból serca i problemy układu pokarmowego

Witam, Mój gastrolog uważa, że mam zespół jelita drażliwego, ale nietypowe objawy: ból w okolicy serca, albo pod koniuszkiem serca i niżej, kołatania serca, potem przelewania, wzdęcia i biegunki. Na razie biorę Helicid 2 razy ( mam przepuklinę rozworu przełykowego) i Metylospasmyl oraz dieta. Czy można coś poradzić na te bóle w ok. serca, bo na razie nie przechodzi. Pptransglutaminazie tkankowej - telefonicznie pani powiedziała, że wynik jest negatywny. Teraz czekam na wizytę u gastrologa.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, problemy gastroenterologiczne, mogą być przyczyną nietypowych bólów w klatce piersiowej. Jednak, można także wykonać badania takiej jak poziom troponiny, EKG czy ECHO serca. Zalecam jak najbardziej wizytę u gastroenterologa. Pozdrawiam