Ból skóry po przebywaniu na słońcu

Witam.Od maja mam uczulenie na słońce.Na początku do zniesienia: plamki małe i większe.Po mcu znaczne pogorszenie:ból skóry jakby ktoś oblał wrzątkiem, silny rumień do 3 h.Wiąże ten fakt z zazywanymi lekami antyd. Obecnie naa dworze pojawiło się silne łzawienie, bol pieczenie. Objawy utrzymują się nawet w domu. Pali mnie skóra, bolą oczy.Oczywiście jestem nadal na lekach antyde-3 z kolei.Czy to alergia na światło widzialne,problem mam też ze sztucznym oświetleniem.Jestem z Łodzi, prosze o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być wynikiem uczulenia na światło. Proszę nie bagatelizować problemu, tylko niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą dermatologiem.