Ból stóp i łydek po pracy fotografa

wiek 42 Lata, mężczyzna, fotograf, lekka nadwaga. Poza tym zdrowy. Po wielogodzinnej pracy na stojąco doskwiera mi potworny ból stóp i łydek. Stopy wręcz parzą. Czy jest jakiś sposób aby go zminimalizować? Może jakieś ćwiczenia lub lek? Przychodzi mi też do głowy jakieś specjalne obuwie. Problem dotyczy wielu osób z branży filmowo fotograficznej gdzie trzeba stać godzinami.

Opisywane prze Pana dolegliwosci moga miec dwuznaczny charakter - na pewno dolegliwosci maja charkter przeciażeniowy.
Powodem bólu może być:
1)nie wydolnosc krazenia żylnego oraz limfatycznego - spowodowana długotrwała pionizacja, zostojem w łożysku żylnym, prawdopodobnymi obrzękami kończyn dolnych
2)entezopatią (zapaleniem) przeciązeniowym rozcięgna podeszwowego

Polecam konsultację u chirurga lub ortopedy w celu zbadania fizykalnego i oceny Pana dolegliwosci

Do tego czasu prosze spróbowac wieczorem wymoczyć nogi w ciepłej wodzie, porozciagac palce w kierunku " do siebie"
mozna spróbowac poprzyjmowac leki usprawniajace krazenie zylne - np. bez recepty Venescin forte 2 x1 (owoce kasztanowca)