Ból sutków a ciąża

Witam. co moze sie dziac jezeli bola mnie juz 3 dzien sutki , gdy dotyka a ponadto cały czas sa twarte i wrazliwe na dotyk. I to nie moze byc przed okresem , dlatego , ze nigdy tak nie miałam gdy zblizal sie okres. czy to moga byc dolegliwosci ciazy?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisany przez Panią objaw jest dość niespecyficzny, co oznacza, że trudno postawić jakąkolwiek diagnozę tylko na tej podstawie. Nie ma także takiej możliwości, by na tej podstawie ocenić ryzyko ciąży. Jeśli jest Pani jednak aktywna seksualnie, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Warto zatem wykonać test ciążowy.
A propos związku z miesiączką, to fakt, że dotychczas nigdy nie miała Pani takich objawów, nie oznacza, że nie mogły się pojawić w tym cyklu.