Ból, swędzenie i opuchlizna po ugryzieniu przez komary

Witam. Właśnie wróciłam z woodstocku.Przez 4 dni nosiłam nierozchodzone glany. Do tego pogryzły mnie najprawdopodobniej komary (jestem alergiczką).Do wczoraj nogi były lekko obtarte ,nie puchły, nie swędziały. Dzisiaj obudziłam sie z niesamowicie bolącą, swędzącą siną i spuchniętą kostką. Rany po otarciach są czerwone i wydziela sie z nich lepki płyn. Swędzą jak po ugryzieniu owada, posmarowałam maścią z antybiotykiem i wypiłam wapno. Powinnam zgłosić sie do lekarza czy powinno przejść samo?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli dolegliwości nie ustąpią w ciągu najbliższych dni to proszę zgłosić się do lekarza.