Ból w czasie dni płodnych przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam od 4 miesięcy biorę tabletki YAZ. Ostatnio zauważyłam, że mimo iż biorę tabletki to w środkowych dniach ich brania i tak mam bóle podobne do tych które miałam podczas dni płodnych jak nie brałam tabletek (jednak nie są tak intensywne). Czy to oznacza, że tabletki nie działa i dni płodne i tak występują ? Jednak zawsze po 3 placebo dostaje miesiączki a jak zaczynam nowe opakowanie to okres znika, co wskazywało by na to, że jednak działaja. czy spokojnie moge wspołzyć ? dziękuje za pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli stosuje Pani antykoncepcję zgodnie z zaleceniami ulotki oraz nie występują czynniki mogące osłabić działanie tabletek to ochrona przed ciążą jest zachowana. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.