Czy w czasie brania tabletek śluz może przypominać dni płodne?

Witam. Skończyłam pierwsze opakowanie leku Yasminella. W 7 dniu przerwy w braniu tabletek współżyłam z mężem do końca, 8 dnia rano zaczęłam kolejne opakowanie. Zauważyłam, że 8 dnia miałam dziwny śluz podobny do płodnego, czy jest możliwe, że to owulacja? Czy w czasie brania tabletek śluz może przypominać dni płodne? Czy w czasie przerwy jestem chroniona?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

śluz w trakcie zażywania pigułek antykoncepcyjnych może się pojawiać, ponieważ jest to podyktowane fizjologią kobiety i budową jej ciała – mowa o gruczołach odpowiedzialnych za produkcję śluzu. Nie jest to jednak śluz płodny, ponieważ w przypadku prawidłowo zażywanych pigułek nie pojawiają się dni płodne. Tabletki antykoncepcyjne hamują owulację.

Odsyłam do odpowiedzi na podobne pytanie, być może rozwieje Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-sluz-podczas-brania-tabletek-antykoncepcyjnych-to-normalna-rzecz.

Ochrona antykoncepcyjna trwa przez cały cykl – podczas siedmiodniowej przerwy czy też w trakcie zażywania pigułek placebo jest Pani zabezpieczona tak samo, jak w pozostałe dni.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dzialaja-pigulki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.