Ból w klatce piersiowej a stresująca praca

Mam dziwny ból w klatce piersiowej, odczuwam też ból pod lewą łopatką a ostatnio ten ból w klatce jest taki jakby zgniatano mi klatkę i wtedy ciężko mi się oddycha. Ten ból występuje w różnych momentach. Jak idę po schodach, jak siedzę i w nocy. Nigdy nie chorowałam na serce, mam bardzo stresującą pracę. Czy mam tym się przejmować czy przyjąć, że to nerwy? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Marta Gryszkiewicz

Występujące objawy są bardzo niepokojące i mogą świadczyć o poważnych schorzeniach serca - choroba wieńcowa, miażdżyca, nadciśnienie, itd.
Powinien się Pan udać do lekarza rodzinnego, który ma możliwość przeprowadzenia podstawowych badań oraz wystawić skierowanie do kardiologa.
Zdecydowanie nie powinien Pan odkładać diagnostyki "na potem", gdyż pozorna wymówka, że to tylko nerwy, może doprowadzić do zbagatelizowania potencjalnego problemu mogącego zagrażać zdrowiu, a nawet życiu (zawał serca).