Ból w kolanie nad rzepką

Mam pytanie od połroku odczuwam bol w kolanie nad rzepka. Boli mnie podczas wstawania wchodzenia po schodach badz tez w trakcie zginania oraz prostowania slychac wtedy tez trzeszczenie. Mieszkam za granica i jedyne co dowiedzialam sie od lekarza to ze w kolanie nie zbiera sie plyn i ze powinnam udac sie do fizioterapeuty. Co moze byc przyczyna bolu ? czy fizioterapeuta w tym przypadku mi pomoze ?

Witam,
przede wszystkim konieczne będzie prześwietlenie kolana, w celu sprawdzenia uszkodzeń. Dobry fizjoterapeuta zajmujący się stawem kolanowym na pewno będzie dobrym rozwiązaniem. Utrzymujący się pół roku ból świadczy o stanie przewlekłym i wymaga szybkiej reakcji.