Ból w okolicy łopatki i barku

Witam, Odczuwam ból w okolicach łopatki-barku. Ból występuje w momencie schylania, schylania na siedząco lub wyciągania prawej ręki wyprostowanej. Pracuje fizycznie oraz ćwiczę na siłowni - czy możliwe, że jest to przeciążenie mięśni ? Taki ból odczuwam od 4-5 dni przy wyżej wymienionych czynnościach. Dodam, że nie mam zbytnio możliwości iść do lekarza w tym tyg - dlatego zadaje pytanie tutaj proszę o jakieś wstępne nakierowanie lub przypuszczenia.

Rozpoznanie i zalecenia można postawic na podstawie wywiadu, badania przedmiotowego i ewentualnie wykonanych badań dodatkowych. Należy udac się na konsultację do ortopedy. Z opisu dolegliwości nie wynika by wymagał Pan pilnej diagnostyki. Przyczyn może byc wiele . W obrębie kregosłupa i tkanek okołokręgosłupowych jest wiele struktur, które mogą byc źródłem bólu. Może byc to zarowno ból mięśniowy jak i pochodzący ze struktur kostnych np. rozpoczynajacych się zmian zwyrodnieniowych, ale to zróżnicuje specjalista.