Ból w przestrzeni międzyżebrowej po prawej stronie pod prawą piersią

Witam. Jestem 24 letnią kobietą. Od około miesiąca ćwiczę dość intensywnie ćwiczenia wytrzymałościowe ( biegi, brzuszki z piłka lekarską, podnoszenia sztangi). Wczoraj podczas serii wykonywania brzuszków poczułam ból w przestrzeni międzyżebrowej po prawej stronie pod prawą piersią, ból nasila się podczas kaszlu, ucisku tych miejsc, schylania się, mam problemy z przekręceniem się na bok podczas snu. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji i jak sobie pomóc? Pozdrawiam

Witam! Opisane objawy mogą być spowodowane złamaniem bądź pęknięciem żebra. Tego typu urazy nie są groźne, ich leczenie sprowadza się do unieruchomienia uszkodzonych miejsc. Myslę że warto udać sie do lekarza POZ który przeprowadzi bezpośrednie badanie.