Ból warg sromowych podczas krwawienia i kłucie w okolicy wejścia do pochwy 4 miesiące po porodzie

Witam podczas krwawienia miesiaczkowego bola mniw wargi sromowe i odczuwam klucie w okolicach wejścia do pochwy. Cztery miesiace temu urodzilam synka a na badaniu kontrolnym lekarz stwierdził nadzerke. Czy moze to byc z tym związane czy to calkiem normalne. Miesiaczkuje juz prawie 10 lat i nigdy nie mialam takich dolegliwości.

Witam serdecznie. Nieprawidłowości tego typu mogą być związane z wahaniami hormonalnymi. Mam na myśli hormony płciowe ale także np z infekcją dróg moczowo-płciowych. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest diagnostyka USG aby ocenić czy aby nie współistnieją inne patologie np torbiele, nadżerki czy mięśniak. W pierwszej kolejności jednak polecam badania hormonalne.