Problemy z plamieniem a początki menopauzy
Witam , mam 48 lat. W sierpniu brak miesiączki,USG na początku września (tylko 2 małe mięśniaki). Wrzesieńod 13-go plamienia przez tydzień. Październik 6-go miesiączka (trwała prawie dwa tygodnie z plamieniami włącznie) . Od sierpnia jestem ciągle poirytowana, jest mi gorąco . Czy to może być menopauza? ( testy ciążowe ujemne) Ania

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Nieprawidłowości tego typu mogą być związane z wahaniami hormonalnymi. Mam na myśli hormony płciowe ale także np z infekcją dróg moczowo-płciowych. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest diagnostyka USG aby ocenić czy aby nie współistnieją inne patologie np torbiele, nadżerki czy mięśniak. W pierwszej kolejności jednak polecam badania hormonalne.