Ból żołądka pojawiający się nad ranem, uczucie pełności, zatwardzenia

Witam. Od dłuższego czasu towarzyszy mi ból żołądka (codziennie), pojawia się nad ranem, po 3-4 godzinach ustępuje. W ciągu dnia towarzyszą mi wzdęcia i uczucie pełności, oraz zatwardzenie, czasami pojawia się biegunka. Nie odczuwam żadnego stresu, staram się jeść normalnie, a mimo to żołądek boli. Jest to ściskający ból, zmniejsza się podczas chodzenia.

Witam. Opisane objawy mogą wiązać się z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy. W tej sytuacji należy rozważyć wskazania do wykonania gastroskopii.