Bolące haluksy u nastolatki

Moja corka ma 17 lat i duze bolace haluksy. Bylam z nia u lekarza, a ten powiedzial, ze nadaja sie one tylko do operacji bo ma je jak u 40 letniej kobiety, ale operacja moze byc przeorowadzona dopiero kiedy skonczy osiemnascie lat czyli za rowny rok, bo lekarz sie tego nie podejmie. Czy to prawda? Moze jest mozliwosc operacji haluksow u nastolatki? Haluksy coraz bardziej ja bola, utrudniaja chodzenie, dobor obuwia i caly czas rosna

operacja może być przeprowadzona w wieku 17 lat - nie ma ku temu przeciwskazań prawnych - być może medyczne?
Co do wyrażenia zgody na zabieg w wieku 17 lat potrzebna jest jednomyślna zgoda dwóch stron czyli opiekuna prawnego dziecka czyli np. Matki oraz samej zainteresowanej (po ukończeniu 16 roku życia)
Powodzenia