Przeszczep włosów u osoby niepełnoletniej

Czy moje nie pełnoletnie dziecko może mieć wykonany przeszczep włosów na linie czoła? Dodam iż ma bardzo ładne włosy,ale natura dała jej bardzo duże czoło które jest jej pierwszym problemem do zmartwień już od wielu lat,sama nie wiem czy za zgodą opiekuna moje dziecko mogło by mieć taki zabieg,czy musi poczekać do 18? Wiem że taki zabieg jest możliwy dla dzieci po chemioterapii na przykład,ale z względów czysto estetycznych?

Rozważyć należy każdą opcję. Czy już narażać dziecko na stres i ewentualne powikłania związane z operacją. Jaki jest wiek dziecka? Może do czasu, aż sama będzie mogła podjąć decyzję, zmienić fryzurę. Chce Pani wpłynąć na zmianę wyglądu dziecka a ma ono zaakceptować ten stan na całe życie. Z punktu widzenia etycznego jest to nie do zaakceptowania. Proszę uszanować suwerenność dziecka.

Proszę udać się do specjalisty potrzebna jest wizyta konsultacyjna, jeśli będzie możliwość , po podpisaniu zgody na zabieg przez rodzica lub prawnego opiekuna można wykonać zabieg.