Bóle barku po upadku

dziś poślizgnęłam się i upadłam. Na początek bolały mnie tylko otarcia, teraz doszedł jeszcze mocny ból barku. Na siłę mogę wykonać ruch, ale nie w pełnym zakresie i bardzo boli. Czy taki uraz sam się wylecz gdy nie będę ruszać ręką, czy muszę udać się do lekarza?

W kolejnych godzinach po urazie możliwe jest pojawianie dodatkowych dolegliwości. Obrażenie wymaga odciążenia narządu (np.unieruchomienia w chuście trójkątnej), zastosowania leku przeciwbólowego: doustnie (np ibuprofen 1 tabl. co 6-8h) i miejscowo (np żel voltaren 3-4 x/d). W razie utrzymywania się objawów bólowych, szczególnie z brakiem możliwości poruszania kończyną, konieczne jest zgłoszenie się do lekarza i badanie radiologiczne.