Bóle brzucha w okolicy pępka u 6-letniej córki

Witam, Moja 6 letnia córka często skarży się na bóle brzucha w okolicy pępka. Czasami bólom towarzyszą wymioty. Scenariusz jest wtedy taki sam: problem zaczyna sie wtedy w nocy:córka z bólem brzucha i nudnościami budzi się w środku nocy i wymiotuje aż do rana. Zrobiłam rózne badania zlecone przez pediatrę:na pasożyty, lamblię, ogólną morfologię i usg jamy brzusznej - wszystkie wyniki są prawidłowe. Już nie wiem co robić, bardzo mi jej żal gdy tak się męczy. Proszę o poradę.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Być może przyczyną dolegliwości jest refluks żołądkowo-przełykowy. Sugeruję konsultację u lekarza gastrologa.