Bóle głowy i napięcie w okolicach oczu skroni

mam astygmatyzm. Często miewam nie tyle bóle głowy a napięcię w okolicach oczu skroni. w takim stanie nie mogę patrzeć na różne przedmioty np meble ( jakby mnie raziły kąty rzeczy typu meble) . W pomieszczeniach typu klasa szkolna nie moge patrzec przed siebie na nauczyciela , musze cały czas podpierać ręką okolice skroni aby zniwelować ból. wtedy często pocieram oczy lub je zasłaniam zamykam ,gdyż nie da sie skoncentrowac Czy jest to związane z astygmatyzmem czy może to być raczej neurologii ?

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter czas trwania itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.