Bóle głowy i nieprawidłowy zapis w EEG

Witam,od dzieciństwa cierpię na bóle głowy,z tego powodu stawiano mi już kilka chorób ,w dzieciństwie tarczycę.Od dłuższego czasu lekarze(neurolodzy) nie są zgodni czy to padaczka ,czy migrena,czy inna dolegliwość.Miałam dotychczas robione badanie TK(2014r,RM(2008r) głowy i wszystko było dobrze,oraz EEG, w którym za każdym razem wychodził nieprawidłowy zapis zmiany o charakterze rozsianym w okolicach czołowo- centralno skroniowych, z 2012r.Do niedawna bóle głowy,wraz z drętwieniami CDi osłabieniem siły mięśniowej ciała(zazwyczaj prawej,ale nie zawsze),pojawiały się rzadko raz na miesiąc-dwa.W ciągu ostatnich dwóch miesięcy,średnio 2-3 razy w tygodniu!,są to epizody,albo drętwienia jednej połowy ciała,lub bólu głowy,poprzedzonego mocnym bólem nie do wytrzymania gałek ocznych,już nie wspomnę o tym że jestem zamroczona wtedy,albo wszystko na raz.Zaczęły się w tym czasie pojawiać także bóle z tyłu głowy,przy samej szyi(czego nigdy nie było). Jakieś 6 miesięcy temu miałam epizod ból kości i mięśni prawie całego ciała,dodam ze mam od wielu lat podniesiony kwas moczowy,ze względu na kamice nerkową,którą kontroluje mój lekarz.Nie jest to dna moczanowa,gdyż lekarz reumatolog po dogłębnym wysłuchaniu,powiedział iż objawy wszystkie które mu opisuje wskazują na chorobę o nazwie Fibromialagia. Bardzo proszę o odpowiedź co ze mną jest nie tak,jestem młodą 31letnią osobą,a dolegliwości te rujnują mi życie prywatne i zawodowe.Dziękuję

Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.

Ból głowy dotyka około 42% osób dorosłych. Do najczęstszych bólów głowy należy migrena i napięciowy ból głowy. Często występują bóle głowy mieszane. Właściwe rozpoznanie i zaklasyfikowanie bólu głowy pozwala dobrać skuteczne leczenie.

Fibromialgia (fibromyalgia syndrome – FMS) jest chorobą, która polega na nieprawidłowym odczuwaniem bólu i charakteryzuje się przewlekłym, uogólnionym bólem ciała, mięśni i stawów oraz występowaniem tzw. punktów tkliwych, czyli miejsc ciała o nadmiernej wrażliwości na ucisk.
Leczenie fibromialgii nie jest proste. U niektórych pacjentów konieczne jest zastosowanie kilka różnych leków, zanim znajdzie się ten właściwy, dopasowany do danego pacjenta.

Z pewnością wymaga Pani postawienia diagnozy i dobrania odpowiedniego leczenia.