Bóle głowy i oczu przy noszeniu okularów progresywnych

Od dzisiaj nosze okulary progresywne. Mam astygmatyzm i wade 0,5 i 0,7. Wydaje mi sie ze w okularach widze lepiej, ale bolą mnie oczy, pieka i glowa tez boli w okolicach oczu. Czy to normalne ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dolegliwości mogą być spowodowane zastosowaniem nowego typu okularów. Jeśli objawy nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.