Bóle i opuchlizna po urazie palca

Dzień dobry. Jakieś trzy tygodnie temu niefortunnie upadłem i coś zrobiłem sobie z palcem. Otóż staw między ostatnim i przedostatnim paliczkiem dość mocno mnie bolał i był siny. Po paru okładach opuchlizna i zasinienie znikło. Ból natomiast odczuwam do tej pory ale tylko gdy przypadkiem za bardzo odegne paliczek. Staw także do tej pory jest powiększony. W związku z tym chciałem się zapytać czy ten staw powróci do normalnych rozmiarów po jakimś czasie czy mam się udać do lekarza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy zdecydowanie są konsekwencją urazu. Tak naprawdę mogło jednak dojść do pęknięcia lub nawet złamania kości paliczka. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który kompetentnie oceni okolicę urazu.