Bóle i skurcze żołądka po operacji przepukliny rozworu przełykowego

Witam. Mam 56 lat, 2 miesiące temu przeszłam operację przepukliny rozworu przełykowego metodą fundoplikacji Toupeta. Miesiąc po operacji zaczęłam odczuwać silne bóle, skurcze w żołądku. Do tego mam duży problem z wypróżnianiem oraz zatrzymywaniem się gazów. Od czasu operacji stosuję dietę lekko strawną, na początku po operacji płynną, a teraz stałą z tym że jem bardzo ostrożnie i delikatnie. Bóle czasami są bardzo silne. Czy to normalne? i organizm potrzebuje czasu aby dojsc do siebie?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

pewien dyskomfort jest normalny po takiej operacji jednak jeśli są one nasilone to proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego aby Panią zbadał.

Pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, rekonwalescencja po operacji może trwać dłuższą chwilę i nie należy się nadmiernie martwić niektórymi dolegliwościami bólowymi. Jednakże, jeżeli takie stany będą się nasilać lub nieustepować to proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego celem wykonania dodatkowej diagnostyki. Pozdrawiam.