Bóle jamy brzusznej i pleców oraz wynik amylazy i białak c-reaktywnego

Dostałam mocnych bóli j.brzusznej i całych pleców.Poszłam do gastr.gdzie otrzymałam skier.na bad. Amylaza w surowicy 173 U/l,Białko C-reaktywne 48.0 a

Witam,

Wygląda na to, że może mieć Pani zapalenie trzustki. Proszę jak najszybciej (ale na spokojnie) udać się na najbliższy SOR lub szpitalną Izbę Przyjęć. Warto wykonać usg brzucha i powtórzyć badania. Niewykluczone, że może wymagać Pani hospitalizacji i leczenia w warunkach szpitalnych. Ryzyko zapalenia trzustki jest zwiększone m.in.u osób z kamicą pęcherzyka żółciowego.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz