Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle kręgosłupa w okolicy lędźwiowej wywołane zwyrodnieniem

Od grudnia 2011 roku mam bóle kręgosłupa w okolicy lędźwiowej. Czy mogę prosić o konsultację, co mi dolega na podstawie opisu badania MR, które właśnie otrzymałem."Badania MR kręgosłupa lędźwiowego wykonano w obrazach T1 i T2 zależnych oraz sekwencji STIR w dwóch płaszczyznach. Kręgosłup ustawiony w osi. Wysokość przestrzeni międzykręgowej L5/S1 zachowana, na tym poziomie podwięzadłowa dogrzbietowa centralna protruzja krążka międzykręgowego 4 mm. Na poziomie L4/L5 dogrzbietowe szerokopodstawne uwypuklenie krążka międzykręgowego oraz dotrzonowe wpuklanie krążka w obręb blaszki granicznej górnej i częściowo trzonu L5 w odcinku przednim. Wysokość przestrzeni międzytrzonowej na tym poziomie zachowana. Na poziomie L3/L4 nierówności blaszki granicznej górnej w odcinku przednim trzonu L4 oraz niewielkie dogrzbietowe uwypuklenie krążka międzykręgowego. Na poziomie L2/L3 dogrzbietowo - prawoboczne szerokopodstawne uwypuklenie krążka międzykręgowego na maksymalnie 4 mm z redukcją przestrzeni płynowej przedrdzeniowej, szerokość kanału kręgowego na tym poziomie prawidłowa. Nierówności blaszki granicznej górnej trzonu L3 w odcinku przednim. Stożek rdzenia na poziomie L1/L2, sygnał rdzenia niezmieniony.

MĘŻCZYZNA, 48 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam! Opisano pewne zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa, jednak o nieznacznym nasileniu. Takie zmiany nie powinny powodować nasilonych dolegliwości bólowych. Doradzam jednak wizytę u neurochirurga, który będzie miał możliwość bezpośredniego zbadania Pana oraz oceny skanów na kliszy lub płycie, a nie tylko samego opisu. Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy