Bóle kręgów szyjnych

od kilku tygodni bolą mnie kręgi szyjne,tak że nie moge okręcic głową, rano się budzę z bólami karku szyi. jaka może być przyczyna moich dolegliwości.?

Witam. Przyczyną takich objawów jest najczęściej zwiększona napięcie mięśni karku powstałe w wyniku infekcji wirusowej czy działania niskiej temperatury. Wskazane jest smarowanie mięśni karku i szyi preparatami o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym oraz ogrzewanie tych miejsc.