Uczucie napięcia z górnej części szyi podczas poruszania głową

Witam! Od pewnego czasu podczas kręcenia głową odczuwam napięcie w górnej części czyi z tylu głowy. Podczas dotyku w tym miejscu odczuwalne jest regularnenapięcie. Czy to może być ścięgna oraz jaka może być przyczyna? Pozdrawiam, Paweł

Witam. Opisane objawy mogą wiązać się zarówno ze zwiększonym napięciem mięśni i ścięgien jak i zmianami w kręgosłupie szyjnym. Sugeruję wizytę u lekarza POZ który przeprowadzi bezpośrednie badanie.