Bóle lewego jajnika a problemy z zajściem w ciążę

W czasie stosunku od dłuższego czasu odczuwam ból, jakby lewego jajnika. Z czasem boli coraz bardziej. Zmiana pozycji nie pomaga. Mam 23lata, martwię się tym. Mam do tego problem z zajściem w ciążę od 4 lat - czy to dlatego że ja mam gr.krwi Arh+ a partner 0rh- ?? Bardzo proszę o radę.

Aleksander Ropielewski

Możliwe, że te dwa problemy są ze sobą powiązane, ale nie można tak stwierdzić bez wykonania badań dodatkowych. Fakt, że staracie się z partnerem bezskutecznie o dziecko od 4 lat wskazuje na potrzebę konsultacji ginekologicznej i andrologicznej. Niestety bez przeprowadzenia badań nie mogę udzielić Pani jednoznacznej odpowiedzi. Sugeruję Pani wizytę u ginekologa, a partnerowi u urologa bądź androloga.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski