Bóle mięśni żeber po treningu

Od ponad roku mam bóle lewych żeber. Zaczęły się gdy intensywniej trenowałam. Po przerwaniu ćwiczeń bóle nie minęły. Bóle nasilają się po przetrenowaniu tych partii, gdy się nie wyśpię i po spożyciu alkoholu. Są to bóle przy dotyku, ale czuje ogólnie napięcie mięśni przyżebrowych. Miałam robione USG i wszystko jest w normie. Oprócz tego zauważyłam, że lewe żebra bardziej odstają od prawych - czy może to być przyczyna wady postawy? czy może nerwobóle? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Niestety bez przeprowadzenia badania trudno jest mi znaleźć przyczynę Pani dolegliwości. Wynikać mogą one z zaburzeń neurologicznych, schorzeń układu ruchu jak i innych rzadszych przyczyn. Jedyne co mogę doradzić w tej sytuacji to kontakt z ortopedą.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza ortopedy. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.