Bóle podczas prostowania lub zgięcia palca

Witam. Około 7 dni temu mocno uderzyłem się w palec. Następnego dnia zrobiłem okład z lodu. Od tamtej pory opuchlizna jest mała, pozostał ból (w miejscu połączenia kości śródręcza a paliczka bliższego palca wskazującego) podczas prawie maksymalnego wyprostowania lub zgięcia palca. Nie mam możliwości żeby podeprzeć się tą ręką podczas wstawania. Przy innych czynnościach odczuwam znośny ból. Do końca tygodnia nie mam czasu odwiedzić lekarza. Od 5 dni nic się nie zmieniło. Jakaś wstępna diagnoza?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zapewne doszło do wybicia palca, konieczna jest pilna konsultacja z ortopedą, który zastosuje odpowiednie leczenie.