Bóle w jamie ustnej dziecka

Witam, moja 2 i pół roczna córka miała kontakt z dzieckiem chorym na szkarlatynę. Po 5 dniach zaczęła wysoko gorączkować, po wizycie u lekarza stwierdzono ostre zapalenie gardła i przepisano jej antybiotyk o nazwie C***. Lekarz został poinformowany o kontakcie córki z chorym dzieckiem ale stwierdził, że nie ma podstaw do podejrzewania szkarlatyny. Dzisiaj dziecko ma bardzo wrażliwe podniebienie, bardzo ją to boli i nie pozwala spać. dziecko nie ma wysypki ma tylko pewne zmiany (wyglądające jak afty) na górnym podniebieniu. Proszę o poradę. Dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety bez możliwości obejrzenia dziecka nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat jego choroby. Opisywane dolegliwości początkowo mogły wskazywać na szkarlatynę. Pojawienie się gwałtownej, wysokiej gorączki po 2-5 dniach od daty kontaktu z chorym dzieckiem oraz zapalenie gardła są objawami mogącymi nasuwać podejrzenie szkarlatyny. Brak wysypki jest tu jednak nietypowy. Warto obejrzeć język dziecka, czy przypadkiem nie ma charakterystycznej malinowej barwy.

Szkarlatyna leczona jest głównie penicylinami, czasem cefalosporynami- czyli antybiotykiem, który przepisał Pani pediatra. Dziecko zatem leczone jest prawidłowo. Po około 4-5 dniach dziecko powinno poczuć się lepiej. Jeśli tak się nie stanie, konieczna będzie wizyta kontrolna u pediatry.

Pozdrawiam.