Bóle w klatce piersiowej a wynik EKG

Witam, od pewnego czasu odczuwam bole w klatce piersiowej. Mialam robione ekg, lekarz powiedzial, ze wszystko jest w porzadku, mimo tego mam w opisie rzm o czestosci 75/min, zalamek q w II, III, aVF i niski woltaz qrs q aVF. Troponina T hs<3 ng/l a CK-MB aktywnosc 11,82 U/l. Echo serca prawidlowe, żadnych odchylen. Kardiolog powiedzial, ze nie mam sie czym martwic, mam serce jak do ksiazki. Czy naprawde te wszystkie wyniki mam w normie?

Piotr Pilarski

Bardziej wartosciowym w Pani przypadku badaniem jest echo serca wykonane najprawdopodobniej z powodu niespecyficznych zmian w ekg. Jesli morfologicznie serce jest bez zmian to nie ma powodu do niepokoju. Dodatkowo ujemne wyniki enzymow świadczą przeciwko OZW. Bole nie są zwiazane z sercem.

Pozdrawiam.