Bóle w klatce piersiowej po zachłyśnięciu się

Witam. Dwa dni temu rano bardzo mocno zachłysnęłam się kawą, do tego stopnia że nie mogłam oddychać. Córka mi pomogła i przeszło. Nic się nie działo, nic nie bolało itd. Dzisiaj rano obudziłam się z dość silnym bólem w górnej klatce piersiowej, kaszlem, uczucie bardzo przypominające stan bezpośrednio po zakrztuszeniu się tylko silniejsze. Te objawy wciąż się utrzymują, pojawił się też stan podgorączkowy. Czy powinnam pilnie iść do lekarza, czy spokojnie poczekać?

Witam
Jeżeli ból nadal się utrzymuje, należy natychmiast zgłosić się
do szpitala i wykonać rtg płuc. Zachłyśnięcie płynami może skutkować
obrzękiem płuc.
Pozdrawiam serdecznie