Bóle w okolicy cewki moczowej i parcie na pęcherz podczas miesiączki

Witam, byłam już u kilku ginekologów. Wydaje mi się że mam endometriozę. Jeden lekarz stwierdza, że ją mam twierdząc że nic się z tym nie da zrobić jedynie ciąża pomoże. Drugi zaś przepisuję tabletki antykonc Jeanine, które nic nie pomagają i tak już było kilkukrotnie. Podczas miesiączki mam ból w okolicach cewki moczowej i parcie na pęcherz jak przy zapaleniu pęcherza. Po miesiączce ból mija. Dzieje się to od stycznia zeszłego roku. Muszę brać bardzo silne leki przeciwbólowe. Proszę o pomoc

Aleksander Ropielewski

Leczenie endometriozy jest złożone i niestety nie zawsze skuteczne. Można poszukać ognisk endometriozy w badaniu laparoskopowym i spróbować je usunąć chirurgicznie lub zapobiegać dolegliwościom bólowym stosując leczenie hormonalne. Wszystko zależy od konkretnego przypadku.