Bóle w okolicy splotu słonecznego po posiłku

Od jakiegoś czasu codziennie po posiłku boli mnie w okolicach splotu słonecznego , ból utrzymuje się zazwyczaj cały dzień. Czasami też dostaje takiego jag by skurczu żołądka . Ból splotu pojawia się też podczas podnoszenia czegoś ciężkiego .Czym może być to spowodowane?

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą wskazywać np. na chorobę refluksową przełyku lub przepuklinę. Radzę udać się do lekarza rodzinnego, który po badaniu zdecyduje o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam