Bóle żeber po uderzeniu

Witam. Pół roku temu zostałam uderzona w żebra po prawej stronie. Przez ok. 2-3 tygodnie miałam je napuchnięte, całe czerwone i bardzo mnie bolały ale nie byłam z tym u lekarza. Co jakiś czas ból powraca, lecz po jakiś 10 minutach przechodzi. Jednak przy większym wysiłku fizycznym miewam problemy z uciskiem w żebra podczas oddychania oraz silnym bólem w tym miejscu, który trwa nawet 1,5 h. Moje pytanie jest takie, dlaczego tak się dzieje i jak mogę temu zapobiec? Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ciężko na podstawie tylko tego opisu stwierdzić co może być przyczyną w/w dolegliwości ( przyczyn może być wiele). Powinna Pani zgłosić się do lekarza, który po zbadaniu Pani i zebraniu wywiadu zdecyduje o dalszym postępowaniu diagnostycznym . Nie wykluczone że konieczne będzie wykonanie zdjęcia RTG klatki piersiowej w trybie planowym celem zobrazowania ewentualnych zmian pourazowych. Pozdrawiam