Bolesne bąble w miejscach intymnych

Dzień dobry. W okolicach Wielkanocy pojawiły się u mnie w miejscach intymnych bolesne bąble bez ropy, towarzyszył im straszny ból przy oddawaniu moczu. Lekarka na wizycie zdiagnozowała "jakieś zakażenie po goleniu". Objawy ustąpiły samoistnie. Następną wizytę udało mi się umówić na koniec lipca (tyle się czeka z NFZ), jednak bąble ponownie zaczęły się pojawiać (w innym miejscu), tym razem bez pieczenia. Czy mogę prosić o poradę jak mogę z tym walczyć?

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety ale bez badania nie jestem w stanie okreslić przyczyny zmian. Konieczna wizyta u lekarza i badanie. Czy te zmiany są na śluzówkach czy skórze? Teraz tez wystapiły po goleniu?

Aleksander Ropielewski

Bez oceny zmian skórnych nie jestem w stanie stwierdzić co Pani dolega i jakie leczenie rozpoczac. W przypadku zakażenia po goleniu stosuje się miejscowo lub ogólnoustrojowo antybiotyk.