Bolesne miesiączki a odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, ostatnio odstawiłam tabletki antykoncepcyjne poniewaz choruje na nadcisnienie, zauwazylam ze moje miesiaczki staly sie bolesne bol utrzymuje sie nawet do tygodnia i pojawily się skrzepy krwi i krwawienie bardzo obfite, wczesniej miesiaczka trwala rowniez ok 7 dni ale nie bolal brzuch. Dodam ze bylam ostatnio u lekarza mialam robione usg dopochwowe oraz wyniki krwi i wszystko jest w porządku. Nie mam zadnych uplawów oraz brzydkiego zapachu. CZy mam powody do niepokoju?

Lek. Katarzyna Szymczak

Bóle w czasie miesiączki są częstą przypadłością, jesli lekarz ginekolog po zbadaniu Pani oraz badaniach dodatkowych nie znalazł żadnych nieprawidłowości, to nie ma powodu do niepokoju. Jeśli objawy się nasilą konieczna bedzie ponowna konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam