Bolesność barku a plastry rozgrzewające

witam.Mój problem polega na bólu prawego barku,pierwsze objawy były około 2 miesięcy temu i zaczęło się od bólu bicepsu wrażenie było jakby kość kłuła w mięsień,następnie ból narastał i teraz boli centralnie w barku również o zapięciu stanika nie ma mowy nie mogę wygiąć ręki do tyłu wyprostować też nie mogę uczucie jak by coś blokowało w nocy boli mocniej w dzien tak juz nie boli,maści żadne nie pomagają jedynie ulga była od plastrów rozgrzewających unosząc bark lekko w górę wtedy ból jest ostry

Witam,
opisywane dolegliwości najprawdopodobniej są elementami zespołu bolesnego barku, który może mieć złożoną etiologię. W rozpoznaniu różnicowym uwzględniamy różne choroby: uszkodzenie stożka rotatorów, zapalenie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego, zespół ciasnoty podbarkowej, niestabilność stawu ramiennego,zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo - obojczykowego, zespoły korzeniowe odcinka szyjnego kręgosłupa i inne. W Pani sytuacji w celu postawienia diagnozy należałoby uzupełnić dane z wywiadu chorobowego i przeprowadzić badanie kliniczne uzupełnione badaniami obrazowymi. dopiero wtedy można rozpocząć postępowanie lecznicze, które jest zazwyczaj zachowawcze (zmiana trybu życia, fizykoterapia, leki). Decyzja o sposobie leczenia jest uzależniona od zaawansowania zmian.