Bolesność brzucha i uczucie ciała obcego w gardle

witam! pojawil sie u mnie problem z przelykaniem... otóż od prawie dwoch miesiecy zazywam leki od refluksu Controloc Zirid leki jak najbardziej pomagaja aczkolwiek zdazaja sie jeszcze jakies dziwne bole brzucha, miewam tez nieraz uczucia jak by cos stalo w gardle. teraz zaczalem brac lek alventa i zauwazylem ze doszlo takze przy samym przelykaniu sliny dziwne zachowania gardla jak bym przelykal jakis proszek do tego tak jakos cos dziwnie rusza sie tam w srodku i nie wiem co sie moze dziac. pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje koniecznie udać się do lekarza rodzinnego. Konieczne jest badanie lekarskie. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczna jest wizyta u lekarza i byc może skierowanie na gastroskopię, przyczyną Pana dolegliwosci moze być także powiększona tarczyca uciskajaca przełyk, takze sugeruję oznaczyc TSH.
Pozdrawiam