Bolesność brzucha po chemii u 63-letniej osoby

po ostatniej hemi mam bóle brzucha z lewej strony po piciu i jedzeniu objawia się to silny skurczem następnie jakby się coś przelało bardzo głośno skurcz ustępuje i tak co chwile w momencie skurczu brzuch z lewej strony poniżej żeber robi się twardy a po mięknie. Z góry dziękuję za odpowiedz

Jeżeli zachowana jest drożność przewodu pokarmowego (oddawanie stolca, gazów i brak wymiotów), to objawy te należy traktować jako działanie uboczne (jedno z licznych) chemioterapii. W przypadku narastania objawów, trzeba zgłosić się do lekarza.

A jakie jest pytanie??? Nie znam Pani choroby , dotychczasowego leczenia ani obecnego stanu!!! - jak więc mogę cokolwiek powiedzieć?!?! Proszę koniecznie wyjaśnić sprawę z lekarzem prowadzącym!!! zż