Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bolesność brzucha a zdrowa dieta

Witam. Jestem mężczyzną, mam 18 lat. Od jakiegoś czasu często zdarzają mi się bóle w górnej części brzucha. mają charakter silnego skurczu, który ustępuje po zażyciu no-spy. Miewam także zaparcia. Proszę o pomoc. Co może być przyczyną tych dokuczliwych objawów? Dodam, że odżywiam się dosyć zdrowo, dietę wzbogacam o owoce i warzywa. A mimo to objawy nie ustępują. Czy powinienem wykonać jakieś badania?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Co to jest hiperlipidemia?

Hiperlipidemia jest zaburzeniem gospodarki lipidowej organizmu i stanowi ważny czynnik rozwoju miażdżycy. Jest to rezultat siedzącego trybu życia, nieprawidłowego odżywiania, nadwagi, ale też wynik predyspozycji genetycznych. Hiperlipidemia posiada swoje odmiany, o czym opowiada kardiolog dr Piotr Gryglas.

Zespół drażliwego jelita = POZ i/lub gastrolog

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Naukowo i zawodowo ukierunkowany na problemy diagnozowania i leczenia chorób układu kostnego, w tym rzadkich chorób kości. Współzałożyciel Polskiej Fundacji Osteoporozy
0

Witam,

Przyczyną Pana dolegliwości mogą być czynnościowe zaburzenia górnego odcinka przewodu pokarmowego, ale aby postawić właściwe rozpoznanie należałoby Pana zbadać oraz zebrać więcej elementów dotyczących wywiadu chorobowego. Proszę udać się do dobrego internisty, a jeszcze lepiej do gastrologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy