Bolesność brzucha a zdrowa dieta

Witam. Jestem mężczyzną, mam 18 lat. Od jakiegoś czasu często zdarzają mi się bóle w górnej części brzucha. mają charakter silnego skurczu, który ustępuje po zażyciu no-spy. Miewam także zaparcia. Proszę o pomoc. Co może być przyczyną tych dokuczliwych objawów? Dodam, że odżywiam się dosyć zdrowo, dietę wzbogacam o owoce i warzywa. A mimo to objawy nie ustępują. Czy powinienem wykonać jakieś badania?

Witam,

Przyczyną Pana dolegliwości mogą być czynnościowe zaburzenia górnego odcinka przewodu pokarmowego, ale aby postawić właściwe rozpoznanie należałoby Pana zbadać oraz zebrać więcej elementów dotyczących wywiadu chorobowego. Proszę udać się do dobrego internisty, a jeszcze lepiej do gastrologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz