Bóle brzucha i wymioty z krwią

Dzień dobry, od kilku tygodni odczówam strasnzy ból w nadbrzuszu, jeszcze niedawno wymiotowałam lub plułam krwią, ale zbagatelizowałąm tą dolegliwość ponieważ ustała, teraz jestem strasznie zmęczona, senna a dodatkowo wymiotuję conajmniej 3 razy dziennie. Ból który odczówam jest nie do zniesienia, gdy jem, boli jeszcze bardziej. Najgorsze jest to że czuję jakby coś ściskało mnie w klatce piersiowej, oraz żołądku. Co to może być?

Dzień dobry,

Dolegliwości, które Pani podaje wskazują na konieczność wykonania gastroskopii, która pozwoli dokładnie określić przyczynę krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Zmęczenie i senność mogą wynikać z niedokrwistości, która rozwinęła się w wyniku powtarzających się krwawień. Ból w nadbrzuszu sugeruje przyczynę zlokalizowaną w żołądku - być może wrzód żołądka. Proszę udać się do lekarza, konieczne jest zbadanie Pani i jak najszybsze wdrożenie odpowiedniego leczenia. Jeśli obawia się Pani gastroskopii, niewykluczone, że lekarz po zbadaniu Pani zleci leki doustne, które pozwolą na wygojenie się owrzodzenia lub nadżerki.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz