Bolesność głowy a pogłębienie kifozy

Mam od 2 tyg.bole głowy po lewej stronie z tyłu, nad uchem i na czubku. Jest klujacy, tępy jakby rwacy. Nasila się przy schyleniu w dół. Do tego bol karku,łopatki i czasami ręki (wszystko lewa str) W nocy jest ok i rano kiedy wstanę,dopiero później zaczyna boleć jak trochę poruszam się.Ciepły prysznic na chwilę przynosi ulgę. Tk bk ok,eeg ok,odruchy ok. Co to może być? Problem z kręgosłupem? Czy od kręgosłupa może w ten sposób boleć głowa ? Mam skolize prawostronna z poglebieniem kifozy.

Lek. Tomasz Budlewski

Tego typu bóle prawdopodobnie pochodzą od kręgosłupa. W Pani wieku przyczyna kardiologiczna (bóle lewego barku promieniujące do palców lewej ręki głownie po wysiłku) jest bardzo mało prawdopodobne. W Pani przypadku wskazana jest rehabilitacja, być może też leczenie farmakologiczne. Proszę udać się neuorologa, sugeruje też wykonać rezonans magnetyczny.